‎+905373510960

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 22:00

BLOG
Anasayfa Blog Malzemelere Göre Gergi Tavan Fiyatı

Malzemelere Göre Gergi Tavan Fiyatı

25 Nisan 2019

Bir gergi tavanın fiyatı kullanılan malzemeye (PVC, Polyester gibi) göre değişir. Aslında yapımına bakıldığında gergi tavanın prensibi çok basittir.

Bu, tavanın yer alması gereken özel bir malzemenin kanvasını germek içindir. Tuval duvarlar boyunca bir PVC veya daha sık metal çerçeve ile tutulur. Bu çerçeve ayrıca kumaşın gerginliğini güçlendirir ve duvarların üstündeki kesikleri ve bağlantıları gizler. 

 

PVC Gergi Tavanın Fiyatı

Çok uzun bir süre için, gergi tavanlarda PVC kumaş kullanıldı. Bu tavan kullanımı malzeme için uygundur etkin yalıtım sıfır bakım ve geniş bir renk aralığı gibi faydalar sağlar ve mat ve görüntüleri tamamlar. Bununla birlikte, PVC tavanlar, herkesin ulaşabileceği ve tüm bütçelerin erişemeyeceği nispeten teknik bir kurulum gerektirmektedir.

Gerçekten de, yapımına bakıldığında PVC daha sıkı olacak şekilde yumuşatılmalıdır. Bu yumuşamaya ulaşmak için, oda sıcaklığının nispeten yüksek olması gerekmektedir. Bu kurulum, bu nedenle PVC kumaşı güvenli bir şekilde tek biçimli olarak ısıtmak için özel ekipman gerektirir. Soğutularak PVC kumaş hafifçe büzülür ve tamamen pürüzsüz bir yüzey sağlayan eşit şekilde gerilir.

Bir gergi PVC tavanın tahmini fiyatı genellikle 125 tl / m² ile 300 tl / m² arasındadır, kurulum ve ilgili materyallerden bahsetmiyoruz.

Polyester Gergi Tavan Fiyatı PVC kumaşların kurulumu karmaşıklığı ile karşı karşıya kalan üreticiler, daha kolay çalışma sağlayan malzemeler geliştirdiler. Bunlardan biri gergin tavanlar alanında aslanın payını alan polyesterdir.

Polyester gergi tavanlar, 245gr / m²'lik bir hacme sahip poliüretan ile kaplanmıştır. Bu malzeme, yerine konulmasının ve mükemmel şekilde gerilmenin önemli avantajlarını sunmaktadır. Yenileme çalışmaları sırasında, karmaşık bir makine dahil etmek artık gerekli değildir. Bununla birlikte, polyester kumaşların bazı dezavantajları vardır. Kaynak edilemezler, gerilen tavanların yüzeyi bu nedenle genellikle 5,10 m olan bu kumaş türünün maksimum yüzeyinden daha az olmalıdır.

Polyester kumaşlar boyanabilir ve doğal olarak geleneksel tavanların mat görünümünü sunar. Herhangi bir bakım gerektirmezler ve gerekirse PVC kumaşlar gibi yıkanabilirler. Polyester kumaşların tahmini fiyatı 250 tl / m² ile 350 tl / m² arasında değişmektedir.Bu yazı 1148 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Bizi Arayın +905373510960

Bizi Arayın +905373510960

İstiklal mah. Kavaklıdere cad. No 65 Ümraniye/İstanbul

E-KATALOG

Ürünlerimiz ve diğer bilgilendirmelerimiz için E-Kataloğu inceleyiniz

Gergi Tavan, Germe Tavan, Gergi Tavan Dekorasyonları, Gergi Tavan Baskıları, Dekoratif Tavan Aydınlatmaları, İstanbul Gergi Tavan Fiyatları, Tavan Dekoru Copyright © 2019 Saracoglugergitavan.com All Rights Reserved.

Her Hakkı Saklıdır © bu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları SARAÇOĞLU'e aittir. bu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, SARAÇOĞLU önceden yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler SARAÇOĞLU yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ